Gabinet Trychologiczny

Przed

Po

Interdyscyplinarna nauka medyczna, jaką jest trychologia zajmuje się rozpoznawaniem i analizą schorzeń dotykających skórę głowy, takich jak np. łysienie plackowate i androgenowe czy łupież. Nauka ta skupia się na zagadnieniach związanych z cyklem życia włosów oraz jego patologi.


Trycholog wykorzystuje wiedzę z zakresu nie tylko medycyny, ale także biotechnologii, kosmetologii, chemii, fizyki i biologii. Celem wszystkich działań podejmowanych przez tego specjalistę jest poprawa stanu włosów i skóry głowy oraz zapobieganie dotykającym je zmianom chorobowym i łysieniu.
Dzięki pomocy trychologa możliwe jest wyleczenie wielu schorzeń oraz wyprowadzenie włosów do stanu sprzed pojawienia się pierwszych niepokojących objawów. Należy jednak pamiętać, że czekając na efekty należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ włosy nie odrastają ani nie odzyskują dobrej kondycji z dnia na dzień. Jednak dzięki odpowiednim zabiegom procesy te można przyspieszyć.


Do najczęstszych problemów wynikających z zaburze Homeostazy w organimie należą:


- Łysienie androgenowe, plackowate i wiele innych rodzajów
- Łojotok
- Łupież
- Łuszczyca
- Wypadanie włosów
- Swędząca skóra głowy
- Zaburzenia fazy Anagenu
- Zaburzenia fazy Katagenu
- Zaburzenia fazy Telogenu
- Nieodpowiednia budowa lub funkcjonowanie brodawki włosowej
- Nieodpowiednia budowa lub funkcjonowanie opuszki włosa
- Nieodpowiednia budowa lub funkcjonowanie łodygi włosa
- Nieodpowiednia budowa lub funkcjonowanie korzenia włosa
- Nieodpowiedni skład biochemiczny włosa
- Zaburzenia obsesyjno - kompulsywne
- Uszkodzenia mechaniczne owłosionej skóry głowy
- Zespół Tourett'a

Trycholog współpracujący z naszym gabinetem w Bydgoszczy wykonuje badania między innymi videodermatoskopem, analizę pierwiastkową włosa, morfologię, testy mikrobiologiczne i wiele innych. Badania te mają na celu dokadną diagnozę stanu zdrowia skóry głowy Pacjenta. Ustalany jest również na ich podstawie indywidualny tok leczenia, dopasowany do konkretnego schorzenia.


Wizytę w gabinecie trychologicznym zaleca się osobom, które obserwują u siebie niepokojące objawy takie jak między innymi świąd skóry głowy, upie czy nadmierne wydzielanie łoju bądź zwiększone wypadanie włosów.

New Shape Studio Agnieszka Borkowska ul. Popiełuszki 24, 85-863 Bydgoszcz, woj. kujawsko-pomorskie tel.: 785 052 444 email: klinikawlosa@vip.onet.pl